Jak opanować stres w 7 minut?

W poniższym wideo poprowadzę Cię krok po kroku przez prosty proces opanowania stresu w 7 minut:

W skrócie oto co zrobić aby opanować stres:

  1. Skoncentruj się na swoim czole i pozwól wszystkim mięśnie w tym rejonie ciała się rozluźnić (1 min)
  2. Skoncentruj się na swojej szczęce i pozwól wszystkim mięśnie w tym rejonie ciała się rozluźnić (1 min)
  3. Skoncentruj się na swoim karku i pozwól wszystkim mięśnie w tym rejonie ciała się rozluźnić (1 min)
  4. Skoncentruj się na swoim splocie słonecznym i pozwól wszystkim mięśnie w tym rejonie ciała się rozluźnić (1 min)
  5. Skoncentruj się na natrętnych, stresujących myślach i zmartwieniach. Oddal je od siebie, przyciemnij, spowolnij i przycisz. (3 min)

Punkty, na których się koncentrujesz, są grupami mięśni, w których najczęściej powstają napięcia podczas długotrwałego stresu. Sama koncentracja na tych mięśniach intencji rozróżnienia ich pomaga. Możesz też je lekko pomasować.

Aby ten sposób zadziałał, potrzebujesz sobie uświadomić, że wszystkie Twoje stresujące myśli są obrazami filmami przewijającymi się w Twojej głowie. Gdy martwisz się o coś i nie możesz o tym zapomnieć, to dosłownie oglądasz w kółko ten sam film.

Ta metoda opanowania stresu działa, ponieważ możesz świadomie sterować prędkością odtwarzania, jasnością i sen-bez-stresuinnymi parametrami tych obrazów i filmów. Możesz je po prostu przyciemnić i oddalić za każdym razem, gdy się pojawią, aby uspokoić natłok stresujących myśli.

Jeśli Coś jest niejasne i dalej nie jesteś pewien jak opanować stres, zapraszam do oglądania wideo!

Korzystaj z tego procesu aby opanować stres przed rozmową lub egzaminem w poczekalni. Świetnie też się sprawdza, gdy próbujesz zasnąć, ale masz za dużo na głowie. Możesz z niego korzystać nawet wśród ludzi, lub na przerwie w pracy i nikt nie zauważy.

Jeśli ten proces nie wystarcza, obejrzyj tą prezentację aby poznać mocniejszą, naukową metodę usuwania stresu i zmęczenia w 12 minut.

Nagranie powstało na darmowym szkoleniu online z serii Warsztaty Spełnienia.

Kliknij tutaj aby zapisać się na Warsztaty Spełnienia, aby poznać więcej praktycznych narzędzi rozwoju osobistego na żywo wraz z innymi uczestnikami, a następnie zadać mi swoje pytania pod koniec warsztatów.

Jeśli ten artykuł Ci pomógł, odwdzięcz się lajkiem 🙂 Bardzo to docenię! Opisz też w komentarzu swoją perspektywę na ten temat!

Rafał Dudek

Life coach i pasjonat rozwoju osobistego. Od pięciu lat tworzy kursy i prowadzi szkolenia o tym jak radzić sobie w emocjonalnie trudnych sytuacjach. Od 2016 roku, autor i twórca antystres.pl. W wolnym czasie pasjonat gier strategicznych, medytacji i autor bloga rafaldudek.pl

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment:

Zmęczony stresującą pracą?

Darmowe nagranie relaksacyjne “10-minutowe wakacje” w naukowo udowodniony sposób usuwa stres i przywraca siły do działania!

Podaj poniżej adres email, na który natychmiast wyślę Ci ten odstresowujący prezent:

Polityka prywatności - bo ja też nie lubię SPAMu!